Nem csak a pénzzel jó takarékoskodni

Amikor arról beszélünk, hogy érdemes majd a jövőre gondolnunk, milyen furcsa, hogy elsősorban az anyagi dolgok jutnak eszünkbe. Hol fogunk élni, milyen körülmények között, mennyi pénzre van szükségünk. Nyitjuk a magánnyugdíjszámlát, próbálunk félretenni a rosszabb időkre, esetleg befektetni tőzsdei részvényekbe, vagy ingatlanba.

Jól hangzik ugye? Sokáig csináltam ezt, addig amíg egy baráti beszélgetésen egy határozott, udvarias férfitől nem hallottam ezt a gondolatot:

„Bármennyi pénzt el lehet költeni szinte bármire, vagy be lehet fektetni szinte bármibe. Ezért tudom, hogy a valódi befektetés a magunkba fektetett tudás és idő. A megszerzett tudást, és értékeket használni fogjuk az egész életünkben, a gyerekeinknek pedig példát fogunk mutatni. A világ összes pénzét el lehet szórni. De a tudást és stabil értékeket viszont generációkon át meg tudjuk őrizni. Ez az igazi befektetés.”

Ezt a mondatot Vasvenszki Zsolttól, a TáncSzalon alapítójától hallottam.

Nagyon megfogott ez a gondolat, így a feleségemmel beszélgetésbe elegyedtünk vele és kiderült, hogy táncos rendezvényeket szervez. Amikor rákérdeztünk, hogy mi a tánciskola neve, megállt egy kicsit és mosolygott. TáncSzalon mondta. De ez nem egy átlagos tánciskola. Egy hely, ami megemeli a férfi és női kapcsolatokat.

Tangó magánóra a nyár folyamán

Valahogy a táncról mindig úgy gondolkoztam, hogy egy kötelező dolog, amit kétszer kell letudnom az életben. Az egyik a szalagavató, a másik pedig az esküvői tánc. De rég is volt már az, pedig a mai napig emlékszem arra, hogy hogy ragyogott a feleségem szeme, amikor együtt táncolhattunk. Egyszer-egyszer szóba került, de aztán valahogy mindig elhanyagoltam. Igen én. Jobban érdekelt az üzlet, vagy épp az, hogy hova tegyük az első megtakarításainkat. Volt idő, amikor spóroltam mindenen, majd büszke voltam, ha egy-egy befektetésem beindult. Sokszor töltöttem a szabadidőmet a munkában, hogy még több legyen otthon. És úgy is lett, még több volt. Pénzből igen, de a hiányomból is. Nem csak a csodás kislányunknak hiányoztam, hanem Katának, a feleségemnek is. Tudtam, hogy előbb-utóbb változtatnom kell ezen és már vagy 1000* eldöntöttem, hogy lépni fogok, de valahogy mégis kellett egy külső lökés. Úgy érzem a a TáncSzalon tangó magánóra programja megadta ezt a lökést.

Annyira érdekesnek találtam a gondolatokat, hogy úgy éreztem nincs más választásom, ez tényleg egy égi jel lehet, bele kell vágnom a táncba.

A legjobban az tetszett ebben, hogy közös pillanatokat szerezhetünk a feleségemmel, mely egész életünkben megmarad. Olyanokat melyeket érdemes lesz visszanézni fényképeken és videókon is. Mert a tánc erről szól. Az argentin tangó erről szól. A férfi és női kapcsolatokról, a 21. században egy teljesen új köntösben. A táncban megélt élményeket pedig jól tudom, hogy akár az unokáinknak is elmesélhetjük majd. De az igazi az lesz, ha meg tudjuk mutatni és a kellő alkalmak során velük is táncolhatunk majd. Olyan zenére, amelyet ők szeretnek, hiszen ezt adja nekünk a tangó magánóra a TáncSzalonban. Különleges helyet, inspiráló gondolatokat, a tánc varázsát. El sem tudok képzelni jobb befektetést ennél, ahol a karjaim között tarthatom a feleségem és ragyogó szemekkel néz rám.